Світлодіодне освітлення вимагає особливого виду електроживлення, його не можна просто підключити до розетки. Для цього необхідні спеціальні блоки живлення для світлодіодів, що перетворюють струм і напруга електромережі в необхідні показники. Ці перетворюючі системи приховані. Вони можуть розміщуватися всередині світильників, підключатися до доданими стрічок. Щоб освітлення функціонувало справно, необхідно правильно підбирати блок живлення.
Різновиди блоків живлення
Діодні стрічки працюють від блоків живлення. За типом конструкції вони поділяються на такі види:
- герметичні корпуса;
- негерметичні модифікації;
- напівгерметичні моделі.
Джерела живлення негерметичного типу вважаються найпоширенішими. Вони являють собою металеві корпуси з перфорацією. Цей різновид зазвичай застосовується при монтажі підсвічування сухих приміщень. Такі блоки встановлюють для перетворення електроенергії в офісах, спальнях, вітальнях. Блоки не мають захисту від вологи. У порівнянні з іншими варіантами, негерметичні моделі володіють великим періодом служби. Великий асортимент моделей дозволяє відшукати екземпляри потрібної потужності. Є моделі, призначені для потужних світлодіодів.
Граматичні моделі випускаються в водонепроникному корпусі. Вони призначаються для монтажу діодів в приміщеннях з високим рівнем вологості, в вуличному освітленні. Усередині таких конструкцій всі схеми та інші вузли заливаються силіконом. Він запобігає проникненню всередину вологи. Недолік цих блоків в тому, що вони гірше охолоджуються.
Герметичним блокам не страшна волога, дощ, мороз, сонце. Застосовувати джерела живлення при зануренні у воду забороняється. Підводний підсвічування монтують з використанням інших типів блоків.
Увага. Граматичні моделі використовують при монтажі підсвічування стелі. Компактні розміри дозволяють ховати джерело живлення за бортиками.
Для освітлення складів, горищ та інших приміщень можна застосовувати напівгерметичні блоки. Вони ідеально підходять для діодів, що розміщуються в неопалюваних приміщеннях, під дахами. Блоки мають напівгерметичний корпус, що відкривається кришку. За нею надається легкий доступ до наповнення. З боків розміщені вентиляційні решітки для охолодження.
Потужності джерел живлення світлодіодів
БП розрізняються потужністю. Напруга світлодіодної стрічки може бути від 5 до 36 і більше В. Цей показник враховується при покупці блоку. Він також буває від 5 до 48 В. Напруга буває різним, наприклад, 300 або 650 міліампер. У таких агрегатах напруга злегка скаче, в залежності від розжарювання діодів, їх температури.
При складанні світлодіодних систем проводиться розрахунок потужності на кожні сто сантиметрів довжини стрічки. Щоб його забезпечити, застосовують або блоки живлення або led-драйвери. Вони нормуються критичної віддається потужністю, розрахованої у ВАТ, наприклад, 12В / 240 Вт, 350 мА / 24 Вт і т.д.
При виборі блоку живлення проводять розрахунки за певною формулою:
PБП = L * PСД * Kз, де L – довжина диодной стрічки в метрах, PСД – потужність стрічки на 1 метр, Kз – запас.
При розрахунках береться коефіцієнт запасу 25%. Якщо проігнорувати цей показник, то БП пропрацює недовго. Якщо купити блок меншої потужності, то він буде працювати на межі і швидко буде потрібно його заміна.
Як вибрати джерело електроживлення для світлодіодів
При виборі БП до світлодіодним стрічці враховуються такі критерії:
- розміри агрегату;
- герметичність корпусу;
- потужність стрічки;
- напруга стрічки.
При паралельному з’єднанні диодной стрічки розрахунок робиться, виходячи з метражу диодной стрічки. Цей показник множиться на потужність 1 метра. До результату робиться надбавка в розмірі не менше 20%. Підсумкова сума і буде потужністю БП.
Важливо. Підбирати драйвер для діодів складніше, ніж БП.
Для розрахунків led driver береться кількість діодних зборок, діапазон напруги. Наприклад, є п’ять збірок з струмом 300 мА. Одна збірка має напругу 15 вольт. Для харчування необхідно підсумувати дані, вийде загальний показник напруги, а струм повинен зберегти показник 300 мА. Виходячи з цих даних, підбирається драйвер. Він повинен бути трохи могутніше, ніж підсумкові суми розрахунку.
Тип корпусу драйвера і БП підбирається, в залежності від умов експлуатації пристрою. Для вуличного освітлення підбирається модель з герметичним корпусом. У холодних приміщеннях монтується напівгерметичними модель. Негерметичні агрегати можуть використовуватися тільки в сухих кімнатах.
Для деяких типів ламп застосовуються системи, спочатку вбудовані в світловий джерело, наприклад, в прожектори, лампи.
Купити блоки живлення для світлодіодів оптом
У продажу є блоки живлення для світлодіодів різних типів. Вони розрізняються розмірами, типом корпусу, потужністю. При виборі моделі слід враховувати всі характеристики.
Правильно підібраний БП здатний прослужити не один рік. При наявності вентиляційної системи, пристрій буде функціонувати довгий час.
Підбираючи тип конструкції, слід враховувати ступінь нагріву. Чим могутніше виріб, тим сильніше він буде грітися. Для відводу тепла необхідно забезпечити достатню кількість місця. Ми пропонуємо блоки живлення для світлодіодів різної потужності, представлені в різних корпусах. Серед пропозицій завжди знайдеться той, що підходить під задані вимоги.