Інструкція з експлуатації світлодіодних стрічок, модулів, гнучкого неону

Для правильної роботи світлодіодної продукції та, щоб уникнути несправностей, необхідно дотримуватися умов зберігання та експлуатації, а також правильно провести розрахунок блоку живлення та монтаж. Тільки у разі виконання нижче викладених правил та рекомендацій, гарантовано довговічну роботу продукції.

Умови зберігання:
Продукція повинна зберігатися у сухому темному приміщенні.
Температура зберігання: від -30ºС до +60ºС при відносній вологості не більше 70%.

Умови експлуатації:
Робоча температура: від -20ºС до +60ºС
Робоча напруга 12±5% (перевищення діапазону робочої напруги може призвести до несправностей або вивести продукцію з ладу). Час роботи не більше 16 годин на добу.

Світлодіодні стрічки без вологозахисного покриття, клас захисту IP20, призначені для використання всередині приміщень, з відносною вологістю повітря не більше 70% та зовні приміщень під навісом, що може надійно захистити стрічку від прямих сонячних променів та попадання крапель рідини.
Продукція з класом захисту IP65 і вище може використовуватися зовні приміщень в алюмінієвому профілі зі світлорозсіювачем або в букві (лайтбоксі), уникаючи прямого контакту з водою та сонячним промінням.

Розрахунок потужності блоку живлення:

Перед експлуатацією необхідно правильно розрахувати споживану потужність світлодіодів Вибираючи джерело живлення, користуйтеся правилом, що потужність блоку живлення повинна бути більшою за сумарну потужність навантаження, що підключається, і мати запас у 20%.
Для того, щоб розрахувати потужність джерела живлення (Ріп, Вт) потрібно, споживану потужність одного метра стрічки/одного модуля (Pм, Вт\м) помножити на кількість метрів/модулів, що підключаються до блоку живлення (L, м), а потім помножити все на коефіцієнт запасу Кз = 1,2

Ріп = Pм × L × Кз

Для правильної роботи світлодіодні стрічки повинні бути запитані не більше ніж по 5 метрів від одного джерела живлення. Ділянки понад 5м повинні з’єднуватися з основною лінією живлення окремо. Це дозволить збільшити термін служби і зробить світіння більш рівномірним. Схема 1 підключення  монохромної стрічки (гнучкого неону):

Схема 2  подключения  RGB  ленты:

Для правильної роботи світлодіодних модулів прокладіть основні дроти (лінії) живлення та з’єднайте з окремими лініями світлодіодів. Перевірте, що кількість модулів, з’єднаних в одну лінію (послідовно), не перевищує рекомендоване (20 шт.) У разі перевищення цієї кількості модулі потрібно «кільцевувати» (подавати живлення з обох боків ланцюга). Кількість модулів такого ланцюга не повинна перевищувати 50 шт.

Схема підключення світлодіодних модулів

Перед увімкненням виробу переконайтеся, що джерело живлення підключено з дотриманням полярності.

 

При установке модулей и лент

  1. При установке и эксплуатации запрещается давить, ударять, царапать, растягивать, переламывать и подвергать ленту/модуль другим механическим воздействиям.
  2. Перед включением собранной конструкции, необходимо провести проверку на наличие коротких замыканий и устранить их. Не изолированные провода должны быть заизолированы.
  3. Диаметр провода от источника питания зависит от типа светодиодной ленты, количества подключаемых модулей, а  также расстояния  между  блоком  питания и  светодиодной  лентой. Не рекомендуем располагать блок питания дальше 5 м. (пяти метров) от изделия.

Рекомендуемые диаметры медного провода питания представлены ниже.

Примітка: якщо потрібно підключити читати велику потужність,  то  необхідно  збільшити перетин проводів пропорційно струму живлення.

 

4. Забороняється використовувати джерела змінної напруги, а також джерела живлення, вихідна напруга яких не відповідає вхідній напругі світлодіодної стрічки/модуля, зазначеній у технічних характеристиках.

5. Перед увімкненням переконайтеся, що вхідна напруга джерела живлення відповідає його робочому діапазону.

6. Під час роботи зі стрічкою/модулем дотримуйтесь правил захисту від статичної електрики. Статична електрика може пошкодити світлодіоди, що призведе до скорочення їх терміну служби та подальшого виходу з ладу.

7. Стрічка/модулі поставляється у герметичних упаковках. Споживач повинен забезпечити захист продукції від агресивного середовища, вологості та інших шкідливих впливів у процесі транспортування, зберігання та установки. Примітка: пошкодження стрічки корозією не є виробничим дефектом і гарантія на нього не поширюється

Встановлення світлодіодної стрічки:

 

  1. Очистіть, знежиріть та висушіть поверхню, на яку встановлюватиметься світлодіодна продукція
  2. Зніміть шар захисту та наклейте стрічку. Обережно притисніть стрічку до монтованої поверхні до щільного склеювання (не тисніть на світлодіоди, резистори та керуючі елементи). Поверхня, на яку клеїться стрічка, має бути цільною, без розривів, щоб уникнути пошкодження стрічки. Для стрічки із шириною підкладки 5мм 120д/м потрібно передбачити тепловідведення
  3. З’єднайте світлодіодну стрічку з проводом живлення через кожні 5 метрів (схеми підключення світлодіодних стрічок зображені вище).
  4. Стужку можна розрізати на відрізки з мінімальною кількістю світлодіодів, що дорівнює 3 шт. Кожна лінія відрізу відмічена чорною смужкою та по обидва боки має дві пари контактних майданчиків для подальшого з’єднання.
  5. З’єднання відрізків стрічки/модулів пайкою виконуйте лише на позначених майданчиках (вони марковані як «+/-» або «+/RGB»). Час паяння не повинен перевищувати 10 секунд за температури 260 градусів.

 

Встановлення світлодіодних модулів:

 

1.Очистіть, знежирте та висушіть поверхню, на яку встановлюватимуться світлодіоди.

2.Снимите защитный слой скотча и расположите модули согласно раскладки. Выполните коммутацию согласно схемы приведенной выше.

3. Підключіть світлодіоди до джерела живлення. Перевірте вивіску на предмет якості засвічення (рівень освітленості, відтінок світіння, рівномірність засвічення). Після чого закріпіть модулі за допомогою шурупів або клею, що не містить ацетону.

 

Встановлення гнучкого неону:

  1. Підготуйте поверхню, на яку кріпиться гнучкий неон. Допускається кріплення на

-спеціальні П-подібні кліпси що йдуть у комплекті;

-профрезеровані пази під розмір неону При цьому гнучкий неон повинен входити в пази легко, заборонено застосовувати силу. Для фіксації гнучкого неону в пазу використовуйте клей COSMOFEN CA12;

– кріплення до поверхні на клей COSMOFEN CA12;

  1. З’єднайте гнучкий неон із дротом живлення через кожні 5 метрів (схема 1).
  2. Гнучкий неон можна розрізати на відрізки в місцях, відзначених спеціальними лініями різу. Кожна лінія відрізу відзначена чорною смужкою і з обох боків має дві пари контактних майданчиків для подальшого з’єднання. Торці обов’язково повинні закриватися силіконовою заглушкою, що йде в комплекті, яка сідає на гнучкий неон з використанням герметика.
  3. З’єднання відрізків неону пайкою виконуйте лише на позначених майданчиках (вони марковані як «+/-»). Час паяння не повинен перевищувати 5 секунд при температурі 260 градусів. Виконуючи спайку відрізків категорично заборонено використання паяльних кислот та кислотних флюсів. Місця пайки мають бути загерметезовані від попадання вологи.

Претензії щодо якості свічення після монтажу вивіски у кінцевого замовника без попередньої перевірки в цеху не приймаються.